Minecraft PC IP: play.cubecraft.net

CubeCraft Games

Rules (??) - CubeCraft Games

Rules

The rules and guidelines for playing on CubeCraft

Kurallarımız sizin rahatınız için her zaman diğer dillerdedir. Tüm kararlar İngilizce versiyonuna dayanmaktadır.
Son düzenleme: 11-05-2020

1 - Server Oynayış Kuralları

1.1 - Uygunsuz kullanıcı adları/ciltler

Yetkililer tarafından uygun görülmeyen herhangi bir kullanıcı adı veya cilt, değiştirilinceye kadar sunucudan yasaklanacaktır.

1.2 - Yasadışı client veya mod kullanımı (Hile kullanımı)

Farklı bir şekilde oyun oynama avantajı sağlayan herhangi bir client/mod kullanmak yasaktır. Yasadışı client veya modlar kullanmak kesinlikle yasaktır. Kill aura, anti-knockback, x-rayler, auto-clickerlar, makro basışları, freecamlar, oyuncu lokasyonunu gösteren mapler, uçmak yasadışı modlara örneklerdir. Regedit de buna dahil (Kayıt defterini düzenleme). Bile bile yasadışı modlar kullanan kişiler ile takım olmak sizide yasaklandırabilir.

Ceza sırası: 7 gün yasaklanma (Sadece sentinel) -> 30 gün yasaklanma -> Kalıcı yasaklanma.

1.3 - Butterfly/Drag tıklaması

Butterfly tıklaması saniyede tıklamanızı arttırmak için iki veya daha fazla parmağınızı kullanmak olarak tanımlanır. Drag tıklaması farenin düğmesi boyunca sürüklemek veya tıklama tuşunu sürükleme düğmesi ile birleştirmek olarak tanımlanır. Butterfly ve drag tıklamasının her ikiside yasaktır ve Sentinel tarafından yasaklanmak ile sonuçlanabilir.

1.4 - Takım olmak/Çapraz takım olmak

Takım olmak kasten düşman bir oyuncu ile solo mod olan bir oyunda birlikte olmak olarak tanımlanır. Çapraz takım olmak ise kasten düşman bir oyuncu ile takım modunda bir oyunda takım olmak olarak tanımlanır. Takım olmak ve çapraz takım olmak solo ve takım modu olan oyunlarda kesinlikle yasaktır, solo olan öne çıkan oyunlar buna dahil. Öne çıkan oyunlarda survival games gibi solo oyunlar olacak, ancak gelecekte takımlı survival games olacağı için solo versiyonunda takım olmaya izin verilemez. FFA da takım olmak kabul edilebilir.

Ceza sırası: 1 gün yasaklanma -> 7 gün yasaklanma -> 30 gün yasaklanma -> Sınırsız yasaklanma

1.5 - Trollemek

Trollemek kasten başka bir oyuncuya karşı tek amacı can sıkmak, üzmek, veya zorbalık yapmak olmak olarak tanımlanır. Trollemek kesinlikle yasaktır. Trollemek takım arkadaşını öldürmek/zarar vermek, takım arkadaşlarından çalmak için crafting tableları kırmak, Blockwars gibi oyunlarda sebepsiz yere savunmaları kırmak, bir oyuncuyu arkadaş/party davetleri ile spamlamak veya Tower Defense oyun modunda kasten takım arkadaşlarının kule yapmalarını engellemek gibi birçok şekilde olabilir. Trollemek ayrıca Eggwars'ta oyuncuları obsidian ile kill farmı yapmak için engellemek yada sadece onları sıkıştırmak için ve yumurtalarını kırmamak olarak kullanılabilir.

Ceza sırası: Uyarı -> 1 gün yasaklanma -> 7 gün yasaklanma -> 30 gün yasaklanma -> Kalıcı yasaklanma

1.6 - Kamp yapmak

Kamp yapmak kasıtlı olarak oyuncuların size ulaşmasının imkansız olacağı şekilde oyundan kaçmak olarak tanımlanır. Kamp yapmak kesinlikle yasaktır. Kamp yapmak skybase yapmak, normal oyun alanından uzaklaşan yapılar yapmak, lav gibi tehlikelerle kendinizi korumak, diğerlerinin size erişememesi gibi şekillerde olabilir. Asassins de shop kampı yapmak yasak değildir, ancak oyuncular arasında kırgınlığa neden olacağı için tavsiye edilmez. Eggwars oyununda kamp yapmak üreticiler için veya yumurtalarını savunmak için farm yapanlar için geçerli değildir.

Ceza sırası: Uyarı -> 1 gün yasaklanma -> 7 gün yasaklanma -> 30 gün yasaklanma -> Kalıcı yasaklanma

1.7 - Bug kötüye kullanımı

Bug kötüye kullanımı kasten bir bugu veya hatayı her türlü şekilde kullanmak olarak tanımlanır. Bug kötüye kullanımı kesinlikle yasaktır. Buglar buradan rapor edilebilir: https://cbecrft.net/bugs Bilerek bug kötüye kullanan birisi ile birlikte çalışırsanız sizde ceza ile sonuçlanabilirsiniz.

Ceza sırası: 7 gün yasaklanma -> 30 gün yasaklanma -> Kalıcı yasaklanma

1.8 - Multi hesaplamak

Multi hesaplama, bir oyunda avantaj kazanmak için birden fazla hesap kullanmaktır. Hesaplar sizin veya başkasının olabilir. Bu düşman takımlarını işe yaramaz oyuncularla doldurmak için alt hesaplar kullanmak, FFA, Assasins, vb. gibi oyunlarda alt hesaplar ile kill farmı yapmak gibi olabilir. Bunu yaparken yakalanan oyuncuların istatislikleri sıfırlanacak. Assasinations'da bounty farmı yapmakta yasaktır. Bu herhangi bir alternatif hesabı veya bir başka oyuncuyu öldürüp öldürüp, onları kullanma eylemidir. Oyuncunun bir kaç dakika içinde 1000'er coin kazanmasına yardım eder. Bunun assasing oyunun nasıl oynadığı olmadığı gibi, cezalandırılabilir.

1.9 - Ceza kaçırmak.

Yaptırımların kaçınımı, başka bir hesabı kullanarak kendi yaptırımını engelleyecek şekilde tanımlanır. Bir cezayı kaçınmak, Kullanıcı adlarının ve uygunsuz derinin yasaklarının dışında, diğer hesabınıza uygulanması için aynı cezaya neden olacaktır.

1.10 - Submitting fake evidences

Submitting fake evidence in the reports site will result in a permanent ban from our server and reports platform. We are going to be extremely strict with this type of behaviour.

1.11 - cc_rules_sections_1_items_11_title

cc_rules_sections_1_items_11_description

2 - Server Sohbet Kuralları

Server chat rules apply to ALL server chat, including party chat and private messages.

2.1 - Swearing

Küfür etmek nefret dolu konuşmalar veya diğer kullanıcıları küçümsemek, rahatsız etmek veya üzmek amacıyla kullanılan diller gibi saldırgan bir dil kullanılması olarak tanımlanmaktadır. Küfür etmek kesinlikle yasaktır. Her türlü nefret söylemi, uyarı gerektirmez.

Ceza sırası: Uyarı -> 3 gün susturulma -> 7 gün susturulma -> 30 gün susturulma -> Kalıcı susturulma

2.2 - Tehditler

Tehditler saldırı, DDoS veya birisinin elinizde olan fotoğrafı gibi gerçek yaşam eylemleri ile tehdit etmek amacıyla kullanılan dil olarak tanımlanır. Tehditler kesinlikle yasaktır.

Ceza sırası: 30 gün susturulma -> Kalıcı susturulma

2.3 - Sohbet trollemesi

Sohbet trollemesi diğer oyuncuları şaşırtmak, kandırmak veya diğer oyuncuları trollemek için kullanılan bir dil olarak tanımlanır. Bu oyunculara Alt+F4 yapmalarını söylemek, sahte gizli mesajlar yapmak için renk kodları kullanmak, ve diğerlerini trollemek gibi hileleri içerir. Sohbet trollemesi kesinlikle yasaktır.

Ceza sırası: Uyarı -> 1 gün susturulma -> 3 gün susturulma -> 7 gün susturulma -> 30 gün susturulma -> Kalıcı susturulma

2.4 - Spam yapmak

Spam yapmak kısa bir süre içinde istenmeyen veya gereksiz mesajları sıklıkla göndermek olarak tanımlanır. Spam yapmak, rastgele emojilerden oluşan metinler paylaşmak, tekrar tekrar aynı mesajı kullanmak, bedava rank istemek, ve diğer şeyleri içerir. Spam yapmak kesinlikle yasaktır.

Ceza sırası: Uyarı -> 1 gün msusturulma -> 7 gün susturulma -> 30 gün susturulma -> Kalıcı susturulma

2.5 - Kimliğe bürünme

Kimliğe bürünmek, diğer oyuncuları sizi bir yetkili veya bir YouTuber olduğunuza inandırmaya zorlamaya çalışmak olarak tanımlanır. Kimliğe bürünme kesin olarak yasaktır.

Ceza sırası: Uyarı -> 1 gün susturulma -> 7 gün susturulma -> 30 gün susturulma -> Kalıcı susturulma

2.6 - Dolandırıcılık

Dolandırıcılık bir oyuncuyu şifresi, ev adresi, finansal bilgileri veya daha fazlası gibi bilgileri ifşa etmesi için onları kandırmak olarak tanımlanır. Dolandırıcılık kesinlikle yasaktır. Dolandırıcılık anında kalıcı susturulmanıza neden olacaktır.

Ceza sırası: Kalıcı susturulma

2.7 - Reklamcılık

Reklamcılık diğer sunucuların, sosyal medya hesaplarının, Youtube/Twitch hesaplarının veya diğer herhangi mal veya hizmetin tanıtımı olarak tanımlanır. Youtube'un veya yayın yapmanın hafif reklamlarına izin verilir, ancak spam yapılır veya kötüye kullanılması durumunda ceza ile sonuçlanacaktır. Youtuber rankına sahip kullanıcılar kendi kanallarını veya diğer sosyal medya hesaplarını reklam yapabilir.

Ceza sırası: Uyarı (sadece Youtube, Twitch, veya diğer sosyal medya hesapları) -> 1 gün susturulma -> 7 gün susturulma -> 30 gün susturulma -> Kalıcı susturulma

2.8 - Doxing

Doxing yapmak genellikle kötü amaçlı olarak herhangi bir özel bilgiyi rızası olmadan sızdırmak olarak tanımlanır. Bunu yapmak şebekenin bir ban olabilir.

Ceza sırası: cc_rules_sections_2_items_8_punishment_track

2.9 - cc_rules_sections_2_items_9_title

cc_rules_sections_2_items_9_description

3 - Forum kuralları

Tüm sunucu sohbet kuralları da forumlarda uygulanır.

3.1 - Herhangi bir uygunsuz/rahatsız edici içerik yok(Küfür de buna dahildir.)

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_1_punishment_track

3.2 - Hiçbir şekilde zorbalık yok.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_2_punishment_track

3.3 - Başka sunucularda kaydedilmiş veya tanıtımlarını yapan videolar kayıtları paylaşmak yok.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_3_punishment_track

3.4 - Hiçbir neden olmadan aktif olmayan iş parçacıkları canlandırmak. Haber gönderileri, Oyunlar veya giriş konuları için geçerli değildir.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_4_punishment_track

3.5 - Yetkililer ile onları bezdirerek tartışmayın. Sunucunun sorunsuz çalışmasını sağlamak için çok çalışıyorlar.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_5_punishment_track

3.6 - Yayınlanma tarihler, kullanıcıların IP geçmişleri vb. gibi gizli bilgieri sormak yok.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_6_punishment_track

3.7 - Talep gönderileri yok.

3.8 - Mesaj veya beğeni farmı yapmak yok.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_8_punishment_track

3.9 - Anlamsız, amaçsız konular/gönderiler paylaşmak yok. Bu konu ile ilgili olmayan gönderiler, konuyu raydan çıkarma vb. içerir.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_9_punishment_track

3.10 - Bir konuda 2 den fazla bump postlar yasaktır. Bump post, içeriği olmayan ve yalnızca konuyu kategorinin en üstüne getirmek için kullanılan mesajdır.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_10_punishment_track

3.11 - Konuya eklemek için önemli bir şeyiniz yoksa ve önceki konu kilitlenmediyse, lütfen daha önce belirtilen ve tartışılan konuları tekrar etmeyin.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_11_punishment_track

3.12 - Birden fazla hesap oluşturmak yasaktır. Bu, yasaklanan ve bypass yapmaya çalışan kullanıcılara bir Dur işaretidir. Bu ayrıca trol ve spam hesaplarını önlemek içindir. Yasaklar yönetimimizin ve yetkililerimizin takdirindedir.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_12_punishment_track

3.13 - Forumlarda trol yapmak yasaktır. Yalnızca başka bir forum kullanıcısını rahatsız etmek, üzmek veya zorbalık etmek amacıyla harekete geçmek kesinlikle yasaktır. Bu, paylaştığınız birşey, kullanıcı adınız, veya imzanız vb. olabilir.

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_13_punishment_track

3.14 - cc_rules_sections_3_items_14_title

cc_rules_sections_3_items_14_description

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_14_punishment_track

3.15 - cc_rules_sections_3_items_15_title

cc_rules_sections_3_items_15_description

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_15_punishment_track

3.16 - cc_rules_sections_3_items_16_title

cc_rules_sections_3_items_16_description

3.17 - cc_rules_sections_3_items_17_title

cc_rules_sections_3_items_17_description

Ceza sırası: cc_rules_sections_3_items_17_punishment_track

4 - Discord Kuralları

`Tüm sunucu sohbet kuralları da Discord uygulanır.`

4.1 - Uygunsuz "Oynatma" mesajları yok.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_1_punishment_track

4.2 - Uygunsuz kullanıcı adları yok.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_2_punishment_track

4.3 - Yasal bir sorun yaşamadığınız sürece staff-help kanalında paylaşma yapmayın.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_3_punishment_track

4.4 - Tartışmalı konulardan kaçının (politika, din vb.).

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_4_punishment_track

4.5 - Ses kanallarında ses sahtekarlığı/değişiklikleri yok.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_5_punishment_track

4.6 - Ses kanallarında iğrenç davranışlar yok (çığlık atmak, müzik dinlemek, vb.).

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_6_punishment_track

4.7 - No spamming.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_7_punishment_track

4.8 - Selling accounts or any other product is strictly prohibited.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_8_punishment_track

4.9 - No DM Advertising.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_9_punishment_track

4.10 - No swearing. Bullying isn’t allowed and punishments are at the discretion of moderation team.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_10_punishment_track

4.11 - Advertising other servers isn’t allowed.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_11_punishment_track

4.12 - Threatening/Harassing other players via DM can result in a discord server ban.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_12_punishment_track

4.13 - Using channels incorrectly may result in a discord server ban.

We reserve the right to change our rules at any time and under special circumstances the moderation team may issue bans or mutes at their own discretion.

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_13_punishment_track

4.14 - cc_rules_sections_4_items_14_title

cc_rules_sections_4_items_14_description

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_14_punishment_track

4.15 - cc_rules_sections_4_items_15_title

cc_rules_sections_4_items_15_description

Ceza sırası: cc_rules_sections_4_items_15_punishment_track

cc_rules_sections_4_items_16_title